BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bezdžionės, homoseksualios?!…

2011-05-06

Visai neseniai žmonės galėjo savo akim įsitikint, kaip homoseksualuma egzistuoja ne tik žmonių tarpe:

 

Vidury baltos dienos besiporuojantys tos pačios lyties kapucinų patinai privertė sunerimti savo trimetę dukrą į Lietuvos zoologijos sodą Kaune atvedusią jauną mamą. Specialistai ramina: pavasaris – poravimosi metas, o gyvūnams žmonių leidimo nereikia. Tuo tarpu savo atžalai turėtumėte paaiškinti poravimosi ypatumus – tik neperlenkite lazdos.

„Kartu su dukra ateinu į zoologijos sodą, stoviu prie kapucinų narvo ir matau, kaip beždžionėlės pradeda poruotis. Šalia vaizdą stebintys paaugliai replikuoja: „pavasaris…“ Tačiau visi gerokai nustembame, kai po kiek laiko beždžionėlės susikeičia vietomis. „Gėjiškas pavasaris“, - repliką pabaigia mokyklinio amžiaus gamtos mylėtojai, o mano dukra klausiamai žiūri ir laukia paaiškinimo, - laiške GRYNAS.lt redakcijai rašo Zoologijos sode apsilankiusi mama.

Gyvūnams – ne gėda

„Negalime lankytojų nuo to apsaugoti. Prasidėjusi pavasarinė ruja, mes gyvūnų neatskirsim, neuždarysim. Jų yra visa šeima, šešios beždžionės. Sakykim, jeigu tai būtų pora, galėtum nerodyti lankytojams. Bet vėlgi ateis lankytojas ir klaus – kodėl tuščias narvas?“ – klausia Lietuvos zoologijos sodo žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė.

Pasak jos, poravimosi metas dabar prasidėjęs ne tik beždžionėms, bet ir liūtams, ir tigrams. „Visuose pasaulio zoologijos soduose tai – normalus reiškinys, tai gamta. Mes negalime nei atskirti tų gyvūnų, nei uždaryti“, - tikina A. Grebliauskienė.

Paklausta, kodėl besiporuojantys beždžionių patinai renkasi tos pačios lyties partnerius, specialistė tikino pati savo akimis nemačiusi šio proceso.

Likusi straipsnio dalis ir jo šaltinis: http://www.grynas.lt/gyvenimas/zoologijos-sode-homoseksualiai-nusiteikusios-bezdziones-apstulbino-kauniete.d?id=45001095

Patiko (3)

Rodyk draugams

Temos: Kita .Komentarai (2) Palik savo komentarą!

  • 1.    patiko  |  2011-05-06, 07:58

    Skaičiau neseniai vienoje knygoje, kad bezdžionių patinai, atskirti nuo patelių pasirodžius naujam patinui, pagal savo hierarhiją jį prievartauja kaip ir kalėjimuose kaliniai.
    http://www.filmai.in/uzeik-533507.html

  • 2.    Aihara  |  2011-05-07, 20:00

    vienetui - bet šios beždžionės paskui apsikeitė vietom, tai hierarchiniu elgesiu to pavadint neišeina :) tuo labiau jei jos tam pačiam aptvare ilgą laiką, o ne naujokas vienas iš jų.

    Beje, “skaičiau vienoje knygoje” = “viena boba sakė”, kitaip tariant, neaišku iš kur tai ištraukei ir ant kiek tai patikima yra ;)

Rašyk komentarą

Privalomas

Privalomas

Leistinos HTML žymės:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Trackback  |  Užsisakyti komentarų RSS srautą


Nauji įrašai

Nauji komentarai

Archyvai

Reklama