BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gėjų eitynės Vilniuje

2010-01-26

Sveiki,

Ilgai nieko nerašiau. Bet kai neseniai perskaičiau staipsnį apie numatomas gėjų eitynes, nusprendžiau, kad laikas pasisakyti.

Skaičiau straipsnį, veliau skaičiau komentarus. Straipsnis pasirodė  neinformatyvus. O kementarai visiškai trumparegiški.

Didžioji dauguma Lietuvos žmonių, neturi nė žalio supratimo, ką simbolizjuoja vaivorikštinė vėliava. Ir nenutuokia, kodėl buvo ir yra organizuojamos gėjų eitynės.

Nusprendžiau suteikt šiek tiek informacijos, pamastymams.

Vaivorykštės vėliava (LGBT vėliava)

Ši vėliava turi gilias istorines šaknis, ji ilga laika buvo naudojama įvairiais tikslais, turėjo vis skirtinga simbolika.

1987 metais ji tapo LGBT (liesbiečių, gėjų, biseksualų, transeksualų) laisvės simboliu.

Iš pradžių ji turėjo aštuonias spalvas, vėliau buvo išimtos turkio ir rožinė spalvos. Liko šešios:

Raudona simbolizuoja gyvenimą

Oranžinė - gyjimą

Geltona - saulės šviesą

Žalia - gamtą

Mėlyna - harmoniją

Purpurinė arba violetinė - dvasią

Gay pride sąvoka reiškia, kad žmonės priklausantys LGBT, turėtų didžiuotis savo lytine oreantacija, seksualiniu indititetu, kad yvairovė yra dovana. Paradai turi keletą prasmių. Daugelyje šalių, kur homoseksualumas tapes normaliu reiškiniu, tokie renginiai yra smagi atrakcija juose dalyvaujantiem ir stebintiem. Bet tai nėra šio renginė tikroji prasmė. Tikroji prasmė yra protestas ir kova už savo teises. Pagrindinė iš jų, gyventi pilnaverčio žmogaus gyvenimą.

Nesu šalininkas tokių renginių, bet kad jis ivyktu Vilniuje, to l.noriu. Tai būtų renginys labai laiku ir tikrai reikiamoj vietoj.

Man l.liūdna stebėt kaip gyvena Lietuvos seskualinės mažumos. Daugelis gyvena dvigubus gyvenimus. Mano nuomone, tai didžiausias nusikaltimas pačiam sau. Niekam nelinkiu būti savo gyvenimo aktorium.

Patiko (4)

Rodyk draugams

Temos: Kita .Komentarai (14) Palik savo komentarą!

 • 1.    gyvenimoprasme  |  2010-01-26, 13:47

  Siap gejai man gyvent netrukdo, bet kai pradeda reikalaut savo tesiu, tai… Lietuva yra krikščioniška šalis. O krikščionybė ir gejai nieko bendro neturi. tai, kad kunigai leidžia gejams tuoktis, tai tolygu, kad kunigai leistu vagiui vogt.

 • 2.    Sigge  |  2010-01-26, 14:58

  Na šiaip apie Krikščionių katalikų bažnyčią linkes nutylet. Vien iš pagarbos žmonėms, kurie yra šitos bažnyčios šalininkai. Bet šiuo atvėju aš pasisakysiu.
  Ar žmonės akli, ar kas jiem darosi?! Negi niekas nemato, kiek tarp kunigų yra gėjų? Kiek pedofilų? Kiek heteroseksualų besilinksminančių su šeimininkėm, net vaikus auginančių. Nesakau, kad kunigui turėti šeimą yra blogai, bet tai prieštarauja šitam tikėjimui. Ar aš klystu??? Ar jie turi bent kokią moralinę teisę mokinti dvasingumo kitus žmones?
  Nesakau, kad visi tokie, tikrai esu sutikes begalo nuostabių kunigų, kurie tikraja to žodžio prasme, pasišventę savo darbui.
  Nenoriu aš mėtyt akmenų į jų daržą, bet man šita bažnyčia yra griūvantis teatras, su visiškai nenusisekusiais savo gyvenimo aktoriais.

 • 3.    normalus  |  2010-04-13, 15:44

  Gay pride sąvoka reiškia, kad žmonės priklausantys LGBT, turėtų didžiuotis savo lytine oreantacija, seksualiniu indititetu. va va del to as ir nenoriu geju parado nera cia ko didziuotis tia ne gamtos dovana, o klaida tai genetinis defektas.

 • 4.    ;\  |  2010-04-26, 18:47

  Bet tie zmones nera kalti del to defekto. jie tokie patys kaip mes, jaucia ta pti, valgo, miega ir kviepuoja taip pat. jiem gal keista musu orientacija. jie gi patys neuzsimane toki buti.

 • 5.    normalus  |  2010-04-28, 12:31

  vargsai jus velnio pasekejai.

 • 6.    Pamatysim  |  2010-04-29, 19:20

  Pamatysim kaip bus.Dar kaip tik po tokiu rezonansiniu Kedzio bylu ir ivykiu rengti tokias eitynes.Dar tik kibirksties reikia musu tautai.Kas per mentalitetas musu tautoje,valdzioje.Tai jeigu atsiras zoofilu bendruomenes,tai gal ir jiems leisim paradus rengti.Ar praradom sveika prota,poziuri,krikscionybes vertybes,ar risimes i bedugne vis greiciau-matomai kad taip.Kad tik ES itikti su savo “moralinemis” vertybemis.Tokia tauta pasmerkta krachui ir degenaracijai. Po zodziu “demokratija” galima vykdyti pacio zemiausio ir nusikalstamo lygio paradus…

 • 7.    Skvakz  |  2010-05-03, 22:00

  Neesu nusistates pries homoseksualus, pazistu daug maloniu zmoniu is ju tarpo, bet tolerancija turi tureti ribas. Kitu atveju, zinome tokia patarle: “ileisk kiaule i baznycia tai ir ant altoriaus uzlips”. Kada yra agresyviai persama mintis, kad homoseksualumas yra normalu, o gal net ir gerai. Kokia diskriminacija? Paziurekite i Lietuvoje taip “skriaudziamus” gejus, kiek ju yra seime, kitose aukstose pareigose, tarp populiariu atlikeju. Ar jie yra skriaudziami ir diskriminuojami? Nukreipkit savo seksualine energija kurybine linkme, o ne garsiai rekaudami!
  Tikroji parado prasme yra prostestas ir kova uz savo teises, o gal pries tradicine seima?
  Sitas straipsnelis persa minti apie lengvabudiskuma, o ne duoda peno pamastymui. Ir kur cia istorines saknys??
  “Purpurinė arba violetinė - dvasią” - gal gali autorius paaiskinti zodzio dvasia reiksme? Ar turi nors zalia supratima apie dvasinguma? Man is tikruju idomomu, ka dvasingumas reiskia sitame kontekste?
  Valdzios vyrams. Kiek procentu skirybu ivyksta Lietuvoje? Arba kiek zmoniu menkai tesupranta del kokio tikslo reikia kurti seima. Ar ne laikas butu susirupinti tradicines seimos propagavimu, o ne padlaiziavimui galingesnems Europos valstybems, persanciom ivarius geju teisiu issaugojimo istatymus?

  Tikroji prasme yra Sodoma ir Gomora! LOL

 • 8.    hmmm...  |  2010-05-06, 15:13

  nu ir kas,kad katalikiškas kraštas? dėl to visi netampa katalikais.
  o, kiek žinau, ir tavo katalikybė skelbia lygybę.

 • 9.    darker  |  2010-05-06, 20:14

  aš ne prieš seksualines mažumas bet jokių budu ne už jiems auginti vaikus. tai nenormalu koks vaikas isaugtu tokioj seimoj - TOKS KOKIE JO TIPO “TEVAI”,JEI JUOS NETGI GALIMA BUTU PAVADINTI “TEVAIS”. TEGU SAU GYVENA BUNA KARTU BET JOKIU VAIKU AUGINIMO!

 • 10.    dzinas  |  2010-05-08, 00:30

  As LGBT kaip duociau lyges teisias kad mazai nepasirodytu
  Nebereikalo zmones himna pakeite

  Lietuva tevyne musu
  Tu iskrypeliu zeme,
  Is preities tavo sunus,
  Te stiprybe jiem semia.

  Tegul tavo vaikai eina,
  Vien iskrypeliu keliais,
  Tegul dirba valdzios naudai,
  Ir zmoniu blogybei.

  Tegul saule lietuvoj,
  Tamsumus praskaidrina,
  Ir nedarbas ir skola,
  Mus zingsnius telydi.

  Tegul meile lietuvos,
  Nyksta musu sirdyse,
  Vardan tos lietuvos,
  DEJAU AS ANT JOS.

 • 11.    Perukas  |  2010-05-08, 12:42

  Uzmust jus visus, pyderai isdraskytasikniai !!!

 • 12.    Gabrielė  |  2010-05-10, 18:48

  Kas čia darosi dabar? 1. Kuo čia dėti kunigai dabar? Juk jie žmonės kaip ir visi. O žmogus yra žmogus, o ne Dievas. 2. Radom problemą: homoseksualūs žmonės- žmonės kaip ir visi. Jie tiesiog nori, kad juos vertintume kaip visus žmones. O juos lyginti su vagimis ar, neduok dieve, pedofilais nėra neteisinga. Nusikaltimo jie nedaro: 2 suaugę žmonės pasirenka ir myli vienas kitą. Tik tiek. Nesuprantu, dėl ko čia toks ažiotažas?

 • 13.    Crash  |  2010-07-28, 13:33

  Nedalyvavau eitynėse, nors faktiškai galėjau [LGBT juk įtraukia ir trans], bet taip pat džiaugiuosi, kad jos įvyko. Gal Lietuva pagaliau išlips iš akmens amžiaus. Beje, darker, naujausi tyrimai parodė, jog homoseksualų šeimos - greičiausiai pačios darniausios, o homoseksualai yra puikūs tėvai, tad nesidraskyk :}

 • 14.    Matas  |  2012-05-30, 16:44

  Liesis kraujas bus auku gejai nyks ,labai smagu

Rašyk komentarą

Privalomas

Privalomas

Leistinos HTML žymės:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Trackback  |  Užsisakyti komentarų RSS srautą


Nauji įrašai

Nauji komentarai

Archyvai

Reklama