BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Krikščionys iššūkių šeimai akivaizdoje

2011-01-17

Sausio 10 dieną Kaune vyko tarptautinė ekumeninė konferencija „Krikščionys iššūkių šeimai akivaizdoje

Pateikiu dvi citatas iš baigiamojo komunikato:

“Santuokos pagrindu sukurta šeima yra Bažnyčios ir Valstybės pamatas. Tik santuoka grindžiamoje šeimoje yra ta terpė, kurioje žmogus gali būti oriai pradėtas, gimti, bręsti ir tobulėti. Tačiau šiai šeimos misijai šiandien trukdo klaidingas laisvės suvokimas, leidžiantis santuoka grįstai šeimai prilyginti kitas „sąjungas“, bendrą sugyvenimą ar partnerystę. “

“Dabartinis postmodernus pasaulis yra kupinas pavojingų iššūkių Evangelija ir žmogiškosiomis vertybėmis grindžiamam gyvenimui: ypač stipriai šeimos pamatus griauna bandymai legalizuoti homoseksualias partnerystes, abortų praktika, dirbtinis apvaisinimas mėgintuvėlyje, sukuriant perteklinius embrionus bei panaudojant „donorų“ lytines ląsteles, taip pat eutanazijos taikymas. Todėl manome, kad visų krikščioniškų konfesijų bendradarbiavimas yra labai svarbus ginant žmogaus gyvybę bei šeimą ir joms priklausantį orumą. Mes esame pasirengę ištiesti bendradarbiavimo ranką visiems broliams ir sesėms Kristuje, jaučiantiems tokį patį rūpestį dėl žmogaus gyvybės ir šeimos orumo išsaugojimo, dėl krikščionybės ir viso pasaulio likimo.”

Visa tai, apie ka kalabama cia, totaliai prieštarauja mano vertybėm ir žmogiškiesiem įsitikinimam.

Visu pirma santuoka. Taip, aš sutinku, santuoka yra gražu ir gerai. Bet aš nesutinku su tuo, kad tik santuokoj žmogus gali oriai gimti, bręsti ir tobulėt. Kiek santuokų yra sudaroma iš išskaičiavimo? Kiek porų tuokiasi iš reikalo? Kiek santuokų įvyksta dėl kitų, visiškai nesusijusių su meile, priežasčių? Džiaugiuos dėl vaikų augančių darniose, gražiose šeimose. Kur vaikai jaučiasi saugūs, kur gali tobulėti yra mylimi ir aprūpinti. Bet ar santuoka užtikrina tai? Dėje, ne… Kiek vaikų gyvena girtuoklių šeimose? Dėje, tokių šeimos paveikslų mačiau ne viena ir ne du. Kur vaikai naktim eina pirkti alkoholinių gėrimų, kurie neša iš šulinio vandenį ir plauna indus išsiruošia patys į mokykla, neša priduot butelius, kad galėtų nusipirkti ledų, nes jų tėveliai turi pinigų tik nusipirkti butelį, jiem labai mėgiamo gėrimo. Kiek yra šeimų, kur vaikai yra visiškai nemylimi? Tėvai siekia karjeros ir vaikai tėra tik prielipas. Taip, jie išmoksta būt savarankiški. Bet kur šeima, kur jos vertybės? Ar tiem vaikam uztenka vien žinoti, kad jie gimė oriom sąlygom? Ar tai neskamba beprasmiškai? Kiek vaikų užauga mylimi ir ugdomi, kuriem diegiamos vertybės. Bet kurių tėvai nėra susituokė?! Ar jie dėl to yra nelaimingi? Mažiau verti?

Taip, aš gimiau santuokoj. Esu dėkingas savo Mamai, kad ji išsiskyrė su mano tėvu. Ar aš dėl to esu oresnis? Tikrai ne, nes aš turiu tik vieną iš tėvų, Mamą. Aš turiu Mamą kurią begalo visu pirma gerbiu bei myliu. Ir aš jaučiuosi tiek pat orus, tiek ir gal net dar laimingesnis nei tie, kurie turi abu susituokusius tėvus.

Pakalbėkim apie abortus. Taip, abortai man nėra priimtini. Bet yra labai daug “Bet”. Ar išprievartautos moterys ar panelės turi gimdyti pastojusios nuo prievartautojo? Ar jos turi gimdyti, kai jos žino, kad jos net neišgyvens iki gimdymo? Ir dar daugelis kitų dalykų į kuriuos nesigilinsiu.

Man keisčiausiai nuskambėjo frazė “perteklinius embrionus”. Toks jausmas, kad persikelėm į batų fabriką ir nusprendėm, kad tū batų jau per daug prisiuvom ir tai tapo perteklinė produkcija. Kad tėvai negalintys susilaukti savo biologinių vaikų, turėtų visą gyvenimą kesti šį skausmą. Kodėl? Nes Dievo tarnai tap sugalvojo.

Autanazija.Čia matyt turėtumėm sugryžti prie natūralumo. Jei gydytojas neturi teisės atimti gyvybės žmogui, kai žmogusjo prašo. Manau, kad neturi jis tos teisės ir gydyti žmonių. Nes velgi, jei žmogų ištiko infarktas ar insultas, tai matyt jam jau atėjo laikas. Tai kodėl jie patys, tie mūsų Dievo tarnai naudojasi šiom paslaugom? Kodėl?

Jie kiekvienam žingsnyje prieštarauja sau. Kai kurie iš jų turi moteris šalia saves, kai kurie net vaikų. Jau nekalbu apie tuos, kurie santykiauja su vaikais. Ir kuo tai kvepia? Velgi, visišku dviveidiškumu. Kur vertybės? Kur dvasingumas? Kur visa tai? Aaaa, taip, draudimuose ir bauginimuose.

Džiaugiuosi vieninteliu dalyku, kad vis daugiau ir daugiau žmonių prasibunda ir pamato tikrają dienos šviesą, tikrasias vertybes ir gyvenimo laisvę.

Linkiu visiem būti tuo kuo esate, mylėti save ir kitus, vadovautis ne kažkieno sugalvotom taisyklėm, bet savo protu, patirtim bei širdim.

Patiko (1)

Rodyk draugams

Temos: Tikėjimas, Žmonės .Komentarai (2) Palik savo komentarą!

  • 1.    anonimas  |  2011-01-19, 22:10

    Man šiaip įdomu, ar tu tikintis?

  • 2.    Sigge  |  2011-01-19, 22:12

    Taip aš tikiu Dievu. Bet aš netikiu religija.

Rašyk komentarą

Privalomas

Privalomas

Leistinos HTML žymės:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Trackback  |  Užsisakyti komentarų RSS srautą


Nauji įrašai

Nauji komentarai

Archyvai

Reklama